Forum taneczne Taniec - strona główna Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Sierpie 17, 2019, 11:41:41
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Aktualności: Ostatnio mieliśmy dość duże sprzątanie forum. Niektóre konta mogą być nieaktywne, za trudności przepraszamy.

+  Forum taneczne
|-+  Style tańca
| |-+  Taniec nowoczesny
| | |-+  Kontuzja a taniec.
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Kontuzja a taniec.  (Przeczytany 1234 razy)
Lara45710
Nowy użytkownik
*

« : Maj 10, 2019, 10:04:52 »

Cześć! Jestem nowym użytkownikiem forum. Wiem, że nie od tego jest ten dział więc przejdę do rzeczy.
W 2017 roku przerwałam swoją naukę tańca w wyniku skręcenia i naderwania stawu skokowego. Wszystko byłoby w miarę dobrze, gdyby nie fakt, że owa kontuzja powtórzyła mi się jeszcze kolejne dwa razy (w tym raz miałam podejrzenie o pękniecie kości). Chciałabym się dowiedzieć czy po łącznie trzech takich kontuzjach i dwóch latach przerwy mam szansę wrócić do tańca.
Chciałabym dodać, że mam 15 lat i ostatnią kontuzję miałam około miesiąc temu. Jest to dla mnie ważne. Szukałam informacji w internecie, jednak nie jest zbyt wiele napisane. Boję się, że przy skokach i różnego rodzaju ćwiczeniach kolejny raz skręcę kostkę.
Z góry chciałabym wszystkim podziękować za poświęcenie chwili!
Pozdrawiam, Laura ;)
Izabela97
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #1 : Maj 24, 2019, 02:16:57 »

Hej, jeśli chodzi o strach to musisz go sama pokonać natomiast na takie urazy najlepszy jest lekarz ja sama musiałam mieć coś takiego jak rehabilitacja pooperacyjna kraków I to mnie uratowało, operacja była powaza ale mogę tańczyć dalej :)
Rono3212
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #2 : Lipiec 01, 2019, 10:03:09 »

Znacie dobrego fizjoterapeuty?
Olan212
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #3 : Lipiec 02, 2019, 09:21:31 »

Zależy gdzie :D
zyta
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #4 : Lipiec 03, 2019, 10:53:47 »

Słyszałam, że kontuzja zabiła już wiele bardzo obiecujących karier. Cóż, tak to jest, że bycie tancerzem (sportowcem) wiąże się z ogromnym ryzykiem - wystarczy jeden fałszywy krok a możemy nie zatańczyć już nigdy.

yoko
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #5 : Lipiec 07, 2019, 11:33:59 »

Niestety, kontuzje mają to do siebie, że lubią się odnawiać  :-\ Musisz bardzo uważać na treningach, poza tym powinnaś badać się regularnie by sprawdzić czy aby na pewno wszystko jest dalej ok.

betszeba
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #6 : Lipiec 22, 2019, 08:44:51 »

Myślę, że tu powinni się wypowiadać zarówno lekarz sportowy jak i ortopeda - konsultacja z jednym z nich nie powinna wystarczyć. Ale to moja prywatna opinia, zrobicie jak zechcecie :p

ewa.pe
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #7 : Sierpie 07, 2019, 07:29:56 »

Musisz udać się do dobrego ortopedy, on doradzi Ci najlepsze rozwiązanie.
Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
| Forum edukacja || Szpitale || http://www.pisaniezagrosze.pl/ || wycieczki E-Almatur || Bruce Lee biografia |